AppJam: Terms & Conditions

This contest is conducted for entertainment and marketing purposes only. The organizers do not guarantee the fulfillment of any rewards or prizes associated with the contest. The selection of winners is entirely at the discretion of the organizers as described herein and may be updated from time to time. The organizers reserve the right to change, cancel, or modify the contest at any time and for any reason without prior notice, and to update or modify these terms and conditions at any time without prior notice. This includes changes to the rewards offered or the contest's terms and conditions. Participation in the contest is subject to the eligibility criteria specified herein. Winners may be responsible for any taxes, fees, or other costs associated with receiving a reward. It is the responsibility of the winners to comply with all applicable tax laws and regulations. The organizers make no warranties, express or implied, regarding the rewards or prizes offered in this contest. Any product or service provided as a reward is not endorsed or guaranteed by the organizers. By participating in the contest, you release the organizers, their employees, agents, and representatives from any liability arising out of your participation in the contest or the receipt of any rewards. Participants must comply with all applicable laws and regulations when participating in this contest. By participating in this contest, you acknowledge that you have read, understood, and agreed to these terms and conditions.

Eligibility

The contest is open to individuals aged 18 years and older.

Employees of Agoric Systems OpCo, Decentralized Cooperation Foundation, Mystic Labs, Kread, and BytePitch, their immediate family members, and anyone directly associated with the contest or its promotion are not eligible to enter.

No purchase is necessary to enter or win. A purchase does not increase the chances of winning.

Entry Period: The contest begins on Monday, October 2, 2023, 09:00 GMT+3 and ends on Wednesday, October 4, 2023, 12:00 GMT+3.

Entries submitted before or after the entry period will not be eligible.

How to Participate

Individuals must register to participate.

Points are awarded for interacting with partner applications in the AppJam room, as well as viewing presentations and playing games of skill.

Prizes

Prizes will be awarded to the top-25 point-earning participants at the end of the gaming period on Wednesday, October 4, 2023, 12:00 GMT+3

Each of the top-25 point earning participants will receive:

 • Twenty (20) commission-free trades on Calypso

 • One (1) free NFT mint on KREAd

 • The top-3 point-earning participants will each receive one of the grand prizes:

  • One (1) winner will receive a Nintendo Switch console, (2) Joy-con Controller Sets, (1) Mario Kart 8 Deluxe game, and (1) Super Smash Bros. Ultimate game, valued at $488.96 USD

  • One (1) winner will receive travel arrangements for one (1) person to Cosmoverse 2024, up to a value of $1,000 USD. This includes flight, accommodations, and any related fees. Any costs exceeding this amount will be the responsibility of the winner.

  • One (1) winner will receive 1,000 IST stable tokens. The value of these tokens is subject to market fluctuations.

  • The top-point earner will have the first choice of the grand prizes. The second-top point earner will have the second choice of the grand prizes. The third-top point earner will be awarded the remaining grand prize.

Winners Selection

Winners will be announced after the end of the gaming period on Wednesday, October 4, 2023, 12:00 GMT+3.

The top-25 point-earning participants will be notified via email by Wednesday, October 4, 2023, 14:00 GMT+3. Winners will also be announced on social media (Twitter/X). If the winner does not respond within 72 hours, any and all prizes will be forfeited.

Liability

By participating, entrants release Agoric Systems OpCo and its affiliates from any and all liability with respect to the contest or the acceptance, possession, or use of any prize. Agoric Systems OpCo is not responsible for any incorrect or inaccurate information or technical failures of any kind.

General

Agoric Systems OpCo reserves the right to cancel, suspend, or modify the contest if any problem prevents the contest from being conducted as planned.

All decisions by Agoric Systems OpCo are final and binding.

By entering the contest, entrants agree to abide by these terms and conditions. Any dispute arising between you and Agoric System OpCo regarding this agreement shall be resolved in accordance with the Laws of the State of New York, United States (without resort to choice-of-law principles), in Federal or state courts in Manhattan, New York.

Privacy:

Personal data submitted with an entry is subject to Agoric Systems OpCo's privacy policy. Data will be used solely for the purposes of this contest. It may be shared with partner organizations, but only if the participant has given explicit consent to do so through activation and engagement participation. Data will not be shared with third parties outside of the selected partner organizations.


Bu yarışma yalnızca eğlence ve pazarlama amaçlı yapılmaktadır. Organizatörler yarışmayla ilgili herhangi bir mükâfat veya ödülün yerine getirileceğini garanti etmez. Kazananların seçimi, burada açıklandığı gibi tamamen organizatörlerin takdirindedir ve zaman zaman güncellenebilir. Organizatörler, yarışmayı herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, iptal etme veya tadil etme ve bu şart ve koşulları herhangi bir zamanda önceden bildirimde bulunmaksızın güncelleme veya tadil etme hakkını saklı tutar. Buna, sunulan mükâfatlarda veya yarışmanın şart ve koşullarında yapılan değişiklikler de dahildir. Yarışmaya katılım burada belirtilen uygunluk kriterlerine tabidir. Kazananlar, mükâfatın alınmasıyla ilgili her türlü vergi, harç veya diğer masraflardan sorumlu olabilir. Geçerli tüm vergi kanunlarına ve düzenlemelerine uymak kazananların sorumluluğundadır. Organizatörler bu yarışmada sunulan mükâfatlarla veya ödüllerle ilgili açık veya zımni hiçbir garanti vermez. Mükâfat olarak sağlanan herhangi bir ürün veya hizmet, organizatörler tarafından onaylanmaz veya garanti edilmez. Yarışmaya katılarak, organizatörleri, çalışanlarını, acentelerini ve temsilcilerini yarışmaya katılımınızdan veya herhangi bir mükâfat almanızdan kaynaklanan her türlü sorumluluktan muaf tutmuş olursunuz. Katılımcılar bu yarışmaya katılırken yürürlükteki tüm yasa ve düzenlemelere uymak zorundadır. Bu yarışmaya katılarak, bu hüküm ve koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

Uygunluk

Yarışma 18 yaş ve üzeri bireylere açıktır.

Agoric Systems OpCo, Decentralized Cooperation Foundation, Mystic Labs, Kread ve BytePitch çalışanları, birinci dereceden aile üyeleri ve yarışma veya promosyonu ile doğrudan ilişkili kişiler katılamaz.

Katılmak veya kazanmak için herhangi bir satın alma işlemine gerek yoktur. Satın alma kazanma şansını artırmaz.

Giriş Dönemi:

Yarışma 2 Ekim 2023 Pazartesi 09:00 GMT+3'te başlayacak ve 4 Ekim 2023 Çarşamba 12:00 GMT+3'te sona erecek. Başvuru süresinden önce veya sonra gönderilen başvurular uygun olmayacaktır.

Nasıl Katılabilirsiniz

Katılmak için bireylerin kayıt yaptırması gerekmektedir.

AppJam odasında ortak uygulamalarla etkileşimde bulunmanın yanı sıra sunumları görüntüleme ve beceri oyunları oynama karşılığında puanlar verilir.

Puanlar şu şekilde verilir:

Ödüller

Ödüller, 4 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 12:00 GMT+3'teki oyun döneminin sonunda en çok puan kazanan 25 katılımcıya verilecek.

En çok puan kazanan 25 katılımcının her biri şunları alacak:

Calypso'da yirmi (20) komisyonsuz işlem

KREAd'de bir (1) ücretsiz NFT üretimi

İlk 3'e giren katılımcıların her biri büyük ödüllerden birine sahip olacak:

Bir (1) kazanan, 488,96 USD değerinde bir Nintendo Switch konsolu, (2) Joy-con Kontrol Seti, (1) Mario Kart 8 Deluxe oyunu ve (1) Super Smash Bros. Ultimate oyunu kazanacak.

Bir (1) kazanan, bir (1) kişi için Cosmoverse 2024'e 1.000 ABD Doları değerine kadar seyahat ödülü kazanacaktır. Buna uçuş, konaklama ve ilgili tüm ücretler dahildir. Bu tutarı aşan tüm masraflar kazananın sorumluluğunda olacaktır.

Bir (1) kazanan 1.000 IST stabil token'ı alacaktır. Bu token'ların değeri piyasa dalgalanmalarına tabidir.

En yüksek puanı alan kişi büyük ödüllerin ilk seçim hakkına sahip olacak. İkinci en yüksek puanı kazanan kişi, büyük ödüllerin ikinci seçim hakkına sahip olacak. Üçüncü en yüksek puanı kazanana kalan büyük ödül verilecek.

Kazananların Seçimi

Kazananlar, 4 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 12:00 GMT+3'te oyun süresinin bitiminden sonra açıklanacak.

En çok puan kazanan 25 katılımcı, 4 Ekim 2023 Çarşamba 14:00 GMT+3'e kadar e-posta yoluyla bilgilendirilecektir. Kazananlar ayrıca sosyal medyada (Twitter/X) duyurulacaktır. Kazanan 72 saat içinde yanıt vermezse tüm ödüller kaybedilecektir.

Yükümlülük

Katılımcılar, yarışmaya katılarak Agoric Systems OpCo ve iştiraklerini yarışma veya herhangi bir ödülün kabulü, bulundurulması veya kullanımı ile ilgili her türlü sorumluluktan muaf tutarlar.

Agoric Systems OpCo, yanlış veya hatalı bilgilerden veya herhangi bir türdeki teknik arızalardan sorumlu değildir.

Genel

Agoric Systems OpCo, yarışmanın planlandığı gibi yürütülmesini engelleyen herhangi bir sorun olması durumunda yarışmayı iptal etme, askıya alma veya değiştirme hakkını saklı tutar.

Agoric Systems OpCo'nun tüm kararları nihai ve bağlayıcıdır. Yarışmaya katılanlar bu şart ve koşullara uymayı kabul ederler.

Siz ve Agoric System OpCo arasında bu sözleşmeyle ilgili olarak ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlık, Manhattan, New York'taki Federal veya eyalet mahkemelerinde New York Eyaleti, Amerika Birleşik Devletleri Kanunlarına (hukuk seçimi ilkelerine başvurulmaksızın) uygun olarak çözülecektir.

Gizlilik

Bir katılımla birlikte gönderilen kişisel veriler Agoric Systems OpCo'nun gizlilik politikasına tabidir. Veriler yalnızca bu yarışmanın amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Ortak kuruluşlarla paylaşılabilir, ancak yalnızca katılımcının aktivasyon ve katılım yoluyla bunu yapmak için açık onay vermesi durumunda. Veriler, seçilen ortak kuruluşlar dışındaki üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır..